ראשי » טיפים » 5 טיפים לפני עיצוב דירה שכורה ששווה לבדוק

5 טיפים לפני עיצוב דירה שכורה ששווה לבדוק

לעצב דירה זה תמיד כיף, אך יש משהו בעיצוב של דירה שכורה שהוא הרבה יותר מרגש. גם כי כיף לקבל החלטה שלמרות המגורים הזמניים משקיעים בנפש – מעצבים את הדירה. וגם כי עיצוב דירה שכורה מעניק הרבה יותר חופש. זאת כי הידיעה שמתישהו ניפרד מהעיצוב משחררת עכבות וחששות – מאפשרת להתפרע ולבחון גבולות. תחושה זו פשוט מעוררת השראה, במיוחד כשהיא מובילה לתוצאות נהדרות. כיצד אם כן ניגשים לעצב דירה שכורה? קבלו 5 טיפים חשובים:

דירה מושכרת מעוצבת
בתמונה: דירה שכורה מעוצבת | צילום: תמיר רוגובסקי

1. משא ומתן עם בעל הדירה

גם אם אתם הצד ששוכר, ניתן להציב תנאים, או יותר נכון להציע עסקה. כך למשל אם לא מתלהבים לגור בדירה שהצבע בה מתקלף, שיש בה רטיבות, או שפשוט נראית רע, רצוי להציע לבעל הדירה שאתם תשקיעו בתיקון כזה או אחר, או אפילו תשקיעו בעיצוב מחדש, כאשר בתמורה אתם מבקשים הנחה בשכירות. אם רק תנסו, אתם עשויים להיות מופתעים. טיפ לקראת השיחה? תסבירו שברגע שהשיפוץ יושלם, יתאפשר להשכיר את הדירה במחיר יותר גבוה.

רוצים לקבל הצעת מחיר משתלמת? השאירו פרטים

2. עיצוב דירה שכורה - קצת שעושה הרבה

מאחורי עיצוב דירה שכורה יש לא מעט חוכמה. לא ניתן לשבור קירות. אין תקציב להחליף חזיתות של ארונות מטבח, אין הסכמה מצד בעלי הדירה להוציא ספות וכדומה. מה אם כן עושים? משחקים עם אלמנטים שמייצרים הסחה והסתרה. כך למשל ניתן לתלות וילון על חלון שאינו נראה טוב. להחליף רק את הידיות של ארונות המטבח. להציב ספרים ופריטי אומנות על הכוננית הישנה. להוסיף עציצים נשפכים על המדף, לזרוק כריות נוי על הספה. לחפות את הריצוף המכוער עם שטיח נבחר וכדומה. יש כ"כ הרבה מה כן לעשות, שאין טעם להתמקד במה שלא ניתן לעשות.

3. פתרון זול לעיצוב דירה שכורה ומענה מדויק

רבים שגרים בדירות שכורות מחפשים פתרון זול שיענה על הצורך העיצובי, ופה אנו באים לומר שזה בהחלט אפשרי. כך למשל במקום להשקיע ברכישת טפט יקר לכל הקיר, ניתן להסתפק במדבקות לקיר. במקום לשכור את שירותיו של צבעי מקצועי, ניתן לראות סרטון הדרכה ביוטיוב. במקום לשפץ את האמבט, ניתן להסתפק בתוספת של שטיח אמבט ווילון מעוצב וכדומה. הרעיון הוא להבין שעבור כל פתרון יקר ישנה חלופה זולה – רק צריך למצוא אותה.

4. השילוש הקדוש - צבע אקססוריז וטקסטיל

צבע, אקססוריז וטקסטיל ללא ספק מהווים את "השילוש הקדוש של עולם עיצוב הפנים". מדובר בשלישייה שבכוחה לקחת כל דירה ולהטמיע בה שינוי משמעותי. כיצד אם כן השילוש הקדוש בא לידי ביטוי בדירה שכורה? ובכן צביעה של מקטע קטן (חלק מקיר קיים או נישה צדדית) מעניקה אווירה. אקססוריז שמפוזר ברחבי הבית מסייע לתמוך בסיפור המסגרת וטקסטיל מעניק רובד רך, עשיר ופרקטי. מכאן שבכול שלב עיצובי שבו נמצאים יש לעצור ולנסות להבין כיצד כל אחד משלושת הפרמטרים עשוי להקפיץ את העיצוב הקיים.

5. מוצאים עוגן

אם נחזור לנקודת ההתחלה, נציין שלא כל אחד יודע לומר שהוא מחפש מראה מודרני או לחלופין סגנון אוונגרדי. על כן הרבה פעמים מוטב להיעזר בתמונות השראה. במקביל, תמיד רצוי למצוא עוגן ולהתייחס אליו כאל נקודת ההתחלה. זו יכולה להיות הכוננית החומה, זה יכול להיות הריצוף השחור. כל אלמנט משמעותי שהייתם שמחים להעלים, אך לצערכם לא ניתן. ברגע שהפתרון סביב האלמנט יתחיל להתבהר, כך גם סך הכיוון העיצובי יתחיל לקבל כיוון.

עדיין מרגישים שעיצוב הדירה הוא לא כמו שרציתם? מוזמנים לפנות אל נדב יהודאי, מעצב פנים בעל ניסיון עשיר בעיצוב דירות שכורות ויכולות שמדברות בעד עצמן. תיהנו ושיהיה בהצלחה!